Klimatizace

Jak poznáte, že je autoklimatizace v pořádku? Pokud sledujete chování Vaší klimatizace, můžete snadno zjistit, zda je v pořádku. Při zapnuté klimatizaci, kdy se okolní teplota pohybuje okolo 25°C, by se teplota vzduchu z výdechů ventilace auta měla pohybovat okolo 5-10°C a kompresor by se při volnoběžných otáčkách u většiny vozů neměl vypínat.

 

Další problém může naznačovat pach z Vaší klimatizace. Stejně tak jakýkoliv hluk vycházející z kompresoru může naznačovat problém. Také by z Vaší klimatizace neměl být cítit žádný nepříjemný pach. Zápach způsobují bakterie a plísně, které se množí na vnitřním výměníku klimatizace, protože jde o nejchladnější a nejvlhčí místo v interiéru vozidla. Zápach bývá nejintenzivnější v okamžiku po vypnutí a opětovném zapnutí klimatizace v krátké době. Proto je velmi vhodné provádět tzv. dezinfekci klimatizace, která zničí bakterie a plísně, a tím odstraní zápach.

 

Dezinfekce klimatizace se doporučuje provádět dvakrát ročně, vždy před a po sezóně a to i v případě, že zápach necítíte.

Stejně tak jakýkoliv hluk vycházející z kompresoru může naznačovat problém.

 

Díky přístroji  REFMATIC POWER AT41500P se kompletně postaráme o klimatizaci:

 

Plnění
– Pomocí automatického přístroje odsajeme staré chladivo, čímž systém zbaví mechanických nečistot
a vlhkosti. Dále provedeme vakuaci, při které zkontrolujeme těsnost a případně odstraníme zbytky vlhkosti v systému. Nakonec doplníme olej, který je nutný k mazání kompresoru.

 

Čištění
Speciální ochranný prostředek jako jsou pěna, nebo sprej se aplikují přímo na výparník klimatizace. Je to jednodušší a méně účinná forma čištění klimatizace. Odstraňuje pouze základní nečistoty.

 

Dezinfekce
– Pomocí aplikace vysoce koncentrovaného roztoku na organické bázi odstraníme roztoče, plísně, pyly, bakterie atd…Roztok se rozpráší do systému celé klimatizace a díky tomu je jeho účinek dlouhodobý.

 

Opravy
– Při poruše klimatizace, je potřeba velmi přesně identifikovat příčinu poruchy, díky diagnostických přístrojů. Svěřte opravu klimatizace do rukou odborníku. O vaši pohodlnou a zdravou jízdu se postaráme my.

 

Jsme vybaveni kvalitními stroji:

 

Plnička klimatizace REFMATIC POWER AT41500P

 

Je zcela automatickým systémem pro výměnu a servis klimatizací v osobních a nákladních vozidlech.

Model REFMATIC POWER 41500P je navíc určen i pro servis vanů, autobusů a kamionů. Pro tyto účely má plnička větší zásobník chladiva a vyšší vakuovací výkon. Plnička nabízí širokou databázi vozidel s možností aktualizace a možnost vstřikování UV barviva do systému v rámci automatického cyklu nebo manuálního nastavení.

Plnička REFMATIC POWER AT41500P obsahuje v základní dodávce integrovanou tiskárnu pro tisk protokolů o servisních úkonech, kterou lze uzpůsobit pro potřeby každého zákazníka a ohřívací pás vnitřního zásobníku.

 

Dále jsme vybaveni UV lampou pro hledání úniků klimatizace. Hledání úniku klimatizace se provádí pomocí speciálního barviva, které se plničkou klimatizace aplikuje do systému a pomocí UV lampy a UV brýlí se hledají úniky v systému klimatizace.

Naše služby