LPG / ETHANOL E85

LPG / ETHANOL E85 – jezděte úsporně a ekologicky

I přes neustálý růst cen pohonných hmot, pro Vás máme řešení, jak snížit náklady na cestování Vaším autem. Řešením je přestavba Vašeho vozidla na pohon LPG nebo ETHANOL E85. A jaké jsou výhody?

 

LPG – Liquefied Petroleum Gas

 

výhody:

 • cena – LPG přestavbou porazíte rostoucí ceny benzínu. LPG přestavba Vám ušetří peníze. Snadno si spočítáte i návratnost investice do přestavby.
 • bezpečnost – Z hlediska bezpečnosti jsou předpisy na zařízení LPG mnohem přísnější než u dílů benzínového motoru.
 • ekologie – Ve výfukových plynech složky NOX představují pouze 20% oproti benzínu, kysličník uhličitý CO2 je nižší o 15% a nespálené HC představují zhruba polovinu jako při provozu na benzín.
 

 

LPG je směs plynů propanu a butanu někdy nazývaný i autoplyn, a to především díky své vynikající vlastnosti jako motorové palivo.

 

Zkapalněný plyn má široké využití v dopravě, kde se používá jako pohon pro osobní automobily, motorové vozíky, autobusy či nákladní vozidla.

 

V našem autoservisu nabízíme systém sekvenčního vstřikování LPG pro moderní vozidla.
 

E85 – ETHANOL

 

Spolu s výše uvedenými výhodami nabízí ETHANOL E85 navíc:

 

 • nižší pořizovací cena (rychlá návratnost i při ceně E85 cca 25Kč/l)
 • garance startovatelnosti do -25 C°
 • vyšší oktanové číslo = zvýšení výkonu motoru, tichý klidný chod
 • není omezen vjezd do podzemních garáží
 • rychlá montáž s minimálním zásahem do vozidla
 • není třeba žádná přídavná nádrž, tankuje se do stávající nádrže
 • ETHANOL E 85 je možné mísit s dosavadním ropným benzínem
 • programovatelná jednotka přes počítač (Chiptuning)
 • doživotní záruka na funkci řídící jednotky ETHANOLU

 

Nedejte se odradit mýty o E85:

 

Mýtus č.1: Líh obsažený v pohonné směsi je korozivní, a proto může poškodit nádrž, palivovou soustavu i motor.

 

NENÍ PRAVDA! Biolíh používaný v E85 je ethanol a ten nepůsobí na kovy o nic korozivněji než jiné druhy alkoholů. Jediné kovy, se kterými ethanol ochotně reaguje, jsou sodík a draslík, ale z těch rozhodně nádrž, palivovou soustavu ani motor sestavené nemáte. Takže jak to s tou korozivností vlastně je? Ethanol sám o sobě korozivní není. To, co by mohlo být v E85 korozivní, je voda, která by v něm mohla být v určitém nepatrném procentu obsažena, ale tu najdete i v naturalu.

 

Mýtus č.2: Spalování E85 motoru škodí.

 

NENÍ PRAVDA! Opak je pravdou! To je způsobeno hlavně tím, že ethanol hoří pomaleji a „chladněji“ (dalo by se říci kultivovaněji) než benzín, který po zapálení hoří mnohem bouřlivěji. Kultivovanější hoření směsi E85 zvyšuje životnost motoru – ventily, hlava, písty, olej a ostatní části jsou vystaveny nižšímu teplotnímu namáhání, méně se rozehřívají, tvoří méně karbonu a usazenin. Navíc díky čistícím schopnostem ethanolu jsou vstřikovací prvky – trysky, pumpa, vedení – udržovány ve stále čistém stavu.

Můžeme Vám předvést výhody pohonu vozidel na LPG a Ethanol přímo na našich firemních vozech. Provedení profesionální montáže a jízdní vlastnosti si můžete ověřit a prověřit zkušební jízdou.

Naše služby