Poradenství před nákupem vozidla

Chcete si pořídít vozidlo, ale nevíte které? Bojíte se, že při koupi vozidla vyberete nesprávné a nevýhodné? Jak se vyhnout chybám, které mohou brzy přinést fatální následky ve formě neplánovaných výdajů za opravy? Obraťte se na nás a my Vám rádi poradíme. Při výběru vozidla, je důležité věnovat pozornost mnoha aspektům:

 

Nové nebo ojeté auto?

Nové auto znamená málo starostí, na druhou stranu je o dost dražší. Auto také v prvních měsících provozu ztrácí nejvíce ze své ceny, a tak na novém vozu nejvíc finančně tratíte.

 
Značka a typ auta
 

Jaká auta jsou spolehlivá, jaká bezpečná a jaká se málo kradou? Vybrat spíše větší auto s dobrým výkonem, nebo menší s nízkou spotřebou? Podívejte se na testy, statistiky, zkušenosti majitelů a další informace!

 

–  Motor

 

Motor, který zvolíte, rozhoduje o výkonnosti a spotřebě auta. Pozor na to, že naftový motor zdaleka není vždy výhodnější než benzínový, jak se obecně míní. Spočítejte si proto radši pečlivě, co se vám vyplatí – pomůže vám v tom speciální kalkulačka a srovnávací tabulka.

 

Spolehlivost auta

 

Jak často budete muset se svým autem jezdit do servisu? Budete se na něj moci spolehnout na všech cestách? Spolehlivost je důležitá hlavně u ojetého auta, ale měla by vás zajímat i u nového, pokud si ho plánujete nechat déle než 2–3 roky. Uvádíme statistiky a zkušenosti majitelů, které vám pomohou spolehlivost auta zjistit.

 

Kupujeme ojeté auto

 

– Kde koupit ojeté auto

 

Obyčejný autobazar nemusí být úplně poctivý, větší jistotu máte u větších autobazarů nebo u oficiálních prodejců automobilek. Další možností je koupě na inzerát, kde je nejvyšší riziko, případně dovoz ojetého vozu ze zahraničí.

Ostatní služby